אודות מועדון העמק


מועדון העמק נולד מתוך רצון של קבוצת חברים להוכיח לעצמה שיש בה כח לשמור על מסורת של שירה עד כלות, על אש מיוחדת שהודלקה על ידי דור ההורים שלנו, כל אחד בסגנון ומהמקום ממנו הוא בא.

עם הזמן פיתחנו לנו מסורת משלנו - מעט שונה, אך תמיד במרכז היתה השירה. מילות השירים הכתובות ביחד עם המוסיקה, קושרות אותנו אחד לשני, למקום בו אנו חיים ויש להן כח מכשף.

עם השנים הפכה השירה שלנו לסוג של תפילה. תפילה שהתפתחה עם השנים - בשנים הראשונות הייתה תפילה בשיאו של הערב, באקסטזה מטורפת ובשנים האחרונות עת התפילה מגיעה דווקא באשמורת האחרונה - שירה שקטה בה מתעצמים הכוחות של המילים, הצלילים והחברות.

לתפילה הזו, שהתפתחה עם השנים, יש עוצמות שלא ניתן לתאר במילים. כל ניסיון לתאר את החוויה שעוברת עלינו במועדון העמק נועד מראש לכישלון, ואיכשהו התחושה היא שטוב שכך.

עם חלוף הזמן אנו מצליחים להנחיל את המסורת הזו לדור הבא, "ילדי מועדון העמק" וכך יוצא שבלילה מכושף שרים יחדיו שלושה וארבעה דורות.

מועדון העמק אינו רק עוד מפגש חברים שאוהבים ונהנים לשיר יחד.
מתקיים בו כור היתוך ערכי. ערכים כמו חינוך, אחריות אישית, שיתוף, חברות, תרומה התנדבותית, עשייה שלא על מנת לקבל, אהבת הארץ, אהבת אדם, הטרוגניות אנושית, שילוב בין דורי ועוד.

העובדה כי אנחנו מתכנסים בטבע, עם אוהלים, פוגשים אנשים חדשים ממקומות שונים בארץ, מקיימים ארוחות משותפות, מדליקים נרות שבת, לומדים שירים חדשים, מכירים משוררים ומלחינים, חווים רגעים מצחיקים, מרגשים, הפכה את המפגשים של מועדון העמק לחוויה ערכית ממדרגה ראשונה.

לקבוצת החברים של מועדון העמק יש עוצמות וכוחות עצומים ובזמן האחרון היה לה את האומץ לנתב את העוצמה והכוחות הללו גם לדברים חשובים אחרים.

חיפשנו ומצאנו את המקום הבא בו אנו יכולים לתרום ולרתום את החבורה הנפלאה הזו לטובת הכלל וזאת על מנת להפוך את המקום בו אנו חיים למקום טוב יותר, ולו רק במעט.
חברי מועדון העמק ייסדו את עמותת "שתלתם ניגונים". 
מטרותיה המרכזיות הן לקיחת אחריות על חיינו כאן ועיסוק בחינוך מתוך אמונה והבנה שכל אחד שיכול, צריך לקחת חלק במשימה זו ומתוך אמונה שהחינוך הוא המנוע המרכזי לפיתוח ושגשוג של המקום בו אנו חיים.

מועדון העמק הצליח לשמר גחלת של שירה עברית, יחד, שירה בציבור כבר למעלה מ-20 שנה. משימתו היחידה היא להמשיך לעשות זאת תוך העברת מקל האחריות לילדינו. כל שאר המטרות הינן מטרותיה של עמותת שתלתם ניגונים ואנו מאחלים לה לחוות את אותה ההצלחה שהיא מנת חלקו של המועדון.