כפר הנוער נווה הדסה

רכזי המתנדבים - יריב סלע ומירי אפרתי
יריב  טלפון נייד: 054-9995496 yariv.sela@elbitsystems.com 
מירי טלפון נייד: 052-3560085 miriefraty@gmail.com 

פירוט התוכניות לשנת תשע"ט:

 1. "חלומות מתגשמים"
  פרויקט חינוכי שנתי, בו מתנדב ילווה נער/ה מכתה ז' להגשמת חלום הבר/ת מצווה שלו. המתנדב ייפגש עם הנער בכפר, לדבר על החלום והמשמעות שלו עבור הנער, להעלות יחד רעיונות כיצד להגשים אותו, ובליווי שנתי של המתנדב, יפעל הנער להגשמת חלומות כך שבסוף השנה כל הנערים והנערות יגשימו בעצמם את חלומם. המסר הוא שחשוב, מותר וצריך לחלום....וכל חלום שאתה באמת רוצה ניתן גם להגשים, בעזרת תכנון, השקעת זמן, מאמץ וחשיבה.

 2. 2. "רכיבה טיפולית"
  פרוייקט בו נערים מגיעים פעם בשבוע לחוות הסוסים של צביה וחנוך בלזדה באודים, ובשיתוף פעולה עם קורס מדריכי הרכיבה של וינגייט, מקבלים 12 מפגשי רכיבה טיפולית.
  הנערים מגיעים לחווה ל- 3 שעות. מתוכם חצי שעה שיעור רכיבה ושאר הזמן הם שוהים בחווה, ולוקחים חלק בעבודות החווה השגרתית. כיום יש קבוצה של 4 נערים בפרוייקט, בשנה הבאה כנראה נגדל לשתי קבוצות של 6, כל קבוצה ביום אחר.

 3. 3. "אח בוגר"
  פרוייקט בו מתנדב מצוות לנער/ה ומהווה עבורו מבוגר מיטיב/משמעותי. לרוב הילדים בכפר אין גב משפחתי יציב, והמדריכים המלווים את הקבוצות באופן שוטף יכולים לעבוד "רק" 24 שעות ביממה . לכן יש לנו פה אפשרות לחולל מפנה משמעותי בחייו של הנער, רק מעצם היותנו בחייו, אכפתיים, מתעניינים ומהווים אוזן קשבת כשצריך. הרעיון הוא לבסס ולשמור על קשר קבוע – מפגש שבועי, שיחת טלפון לשמוע מה נשמע? איך הולך? המפגש יקרה בהתחלה בכפר הנוער ובהמשך מחוץ לתחום הכפר על מנת לייצר זמן באווירה אחרת, על גלידה וכד'. במהלך הקיץ הרכזת הטיפולית תעשה שיחות הכרות אישיות עם כל מתנדב. נקיים פגישה של כל המתנדבים לפרויקט עם הצוות ואנשי המקצוע בתחום, בכדי לקבל הדרכה, יעוץ והכנה לקשר ולפעילות המשותפת עם הנער.

 4. 4. מרכז למידה
  בנווה הדסה רוב הנערים והנערות הנם עולים חדשים, ולכן קיים קושי בשפה העברית ומכאן קושי בכל תחומי הלימוד. לכפר יש יעד מרכזי בהעלאת אחוזי התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות. אנו מחפשים מתנדבים שיכולים להגיע למרכז הלמידה בכפר ולעזור לנערים בלמידה, בימים א-ד בשעות אחר הצהריים, כל אחד על פי התחום אליו הוא נמשך או חזק בו.
  קיים צורך עיקרי בלימודי עברית, מתמטיקה ואנגלית. הנערים נמצאים בהכנות לבגרויות וזקוקים לכל עזרה שהיא - הלימוד המשותף יותאם לשעות ולימים שמתאימים למתנדב.

 5. 5. צוות לוגיסטי
  יוקם צוות לוגיסטי אשר יפעל בשני מישורים: האחד, ליווי לוגיסטי בטיולים ואירועים שונים והשני ליווי פרוייקט שיפוץ המועדונים.

 6. 6. שיפור פני המועדונים של הקבוצות
  בכפר יש 5 קבוצות גיל, לכל קבוצה יש בית משלה ובתוכו מועדון, שקיים צורך להפוך אותו למקום מזמין, חמים, נעים ומפנק, שלילדים יהיה כיף לשהות בו.
  המטרה השנה היא להתחיל עם שתי קבוצות גיל, שלכל קבוצה יהיו 2-3 מתנדבים שילוו את התהליך לאורך השנה. יחד הם יפגשו ויחשבו איך היו רוצים שיראה המועדון שלהם, יחפשו רעיונות עיצוביים, ובמסגרת התקציב שכפר הנוער יגדיר לכל קבוצה – ישלימו את התכנון ויעברו לשלב הביצועי. המתנדבים עם הילדים יעבדו יחד וישפרו את המועדון כך שרמת המחויבות, האכפתיות וההנאה מהמועדון, תהיה עבורם רבה ומשמעותית. דרך העבודה המשותפת ירקם קשר משמעותי בין המתנדבים לקבוצה.

  7. חוגים ופעילויות
  בכפר פועלים באופן קבוע גם:
 7. * חוג יוגה שבועי עם גנית אילוז
  * חוג פילאטיס עם ליאב אלבז
  * מפגשי טיפול במים עם ליבי עשת
  * מפגשי אימון לצוות החינוכי
 1. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לעשייה.

תמונות וארועים:

שבוע הכנה לצבא

ערב שירה אוקטובר 2018

ערב שירה ינואר 2019