כפר הנוער קריית יערים

 1. רכזת המתנדבים - אריאנה בוניאל
  טלפון נייד 052-4200440 aboniel16@gmail.com 

פירוט התוכניות לשנת תשע"ט:

 1. 1. עכשיו את" – העצמה לבנות הכפר
  פרוייקט המיועד להעצים ולחזק את בנות הכפר. קבוצת הבנות בכפר מהווה כ-25% מהחניכים בכפר. אנו נקיים פעילות מיוחדת עבור קבוצת הבנות במטרה לחזקן ולהעצימן ולאפשר להן גישה וקשר בלתי אמצעי עם מתנדבות העמותה. בשנה הבאה ימשך פרוייקט עכשיו את השם את הנערה במרכז ונותן לה את מלא תשומת הלב. 3-5 מתנדבות ילוו את המפגשים באופן קבוע במטרה ליצור המשכיות שתאפשר בניית יחסי אמון בין הבנות למתנדבות. בפרוייקט עכשיו את יתקיימו כ-8 סדנאות בתדירות של אחת לחודש.

 2. 2. "חלומות מתגשמים" - פרוייקט בר מצווה
  סדרת מפגשים למחזור בני ובנות המצווה בכיתה ז'. אפשרות לקיים מפגשים בקבוצה או מפגשים בפורמט של 1X1 על בסיס משימות מוגדרות.
  שיא הפרויקט הוא הגשמת החלום האישי של כל נער ביחד עם המתנדב המלווה.

 3. 3. "שומרי ההר" – הכשרת החניכים כשומרי הטבע ומדריכי קהל המבקרים בהר הרוח.
  מטרת הפרוייקט הוא להביא את החניכים להיכרות טובה יותר עם הסביבה הקרובה בה הם חיים וכן ללמד נושאי שמירת טבע הרלוונטים לסביבתם. הרעיון הוא לאמץ את שמורת הטבע "הר הרוח", לתחזקו בצורה שוטפת ולהכשיר את הנערים בנושאים המהותיים כגון הצמחייה האופיינית, בעלי החיים באזור, מחנאות, בישולי שדה ושדאות. התוכנית מתבצעת בשיתוף פעולה עם רשות שמורות הטבע והגנים. מתוכננים 7 מפגשים שיתקיימו בכפר הנוער ובשמורת הטבע בתדירות של אחת לחודש.

 4. 4. "השארת חותם" – מיזם מזכרת אישית משכבת י"ב לכפר
  לקראת סיום שהותם בכפר, קבוצת החניכים בשכבת י"ב, יבחרו וייצרו חותם שלהם, מעין טביעת אצבע אישית כאות הוקרה לכפר. החותם האישי יכול להיות פסל סביבתי / שיפוץ מבנה / ציור חוץ / גינה וכו'. אופי הפרוייקט ותדירות המפגשים תיקבע ביחד עם הקבוצה והצוות. מדובר על כ-4-6 מפגשים במהלך החצי השני של השנה. לצורך כך נדרשים 2-3 מתנדבים שילוו את התהליך משלב התכנון, הביצוע ועד למסירת הפרוייקט לכפר ומתנדבים אומנים, בעלי מלאכה, יוצרים ועוד.

פעילות מסכמת שומרי ההר, פברואר 2019

פעילות עכשיו את. מרץ 2019